دیسکلر

دیسکلر در واقع نوعی اسید است که جهت رسوب زدایی انواع سطوح در تاسیسات، وسایل سرمایشی و گرمایشی از جمله برج های خنک کننده، دستگاه های چیلر، بویلرها، آبگرمکن ها و … استفاده می شود. با توجه به فرمولاسیونی که متخصصین کیمیا تهران اسید در تولید این محصول استفاده کرده اند، در هنگام رسوب زدایی به لوله ها و اتصالات آسیبی نمی رساند. دیسکلر بطور کلی محصولی است که برای از بین بردن مشکلات رسوب زدایی تولید شده است تا با افزودن آن به سیستم گردش آب دستگاه ها رسوبات آنها را از بین برده و باعث کارایی هر چه بهتر سیستم ها شد. محلول رسوب بر (رسوب زدا) با توجه به معضلات رسوب در صنایع مختلف تولید شده است که با افزودن این اسید به سیستم گردش آب رسوبات بسته شده از بین میرود. دیسکلر یارسوب زدااست که از مواد شیمیایی آلی و معدنی با بهترین کیفیت مطابق با استاندارد های بین المللی تحت نظارت مجرب ترین متخصصین تهیه و پس از آزمایش های مختلف کنترل کیفیت به بازار مواد شیمیایی عرضه شده است.

انواع دیسکلر (رسوب بر)

۱٫ دیسکلر ایرانی

۲٫ سوپر دیسکلر

۳٫ دیسکلر بدون بو (دیسکلر بدون خوردگی)

آشنایی با دیسکلر ایرانی و ویژگی های آن

۱٫ دارای بو تند و زننده

۲٫ رنگ : محلول آبی رنگ

۳٫ پاک کردن سطوح داخلی سیستم های برودتی

۴٫ استفاده از بهترین فرمولاسیون کند کننده در ترکیب فوق

۵٫ عدم نیاز به انرژی حرارتی هنگام استفاده از محلول در سیستم

۶٫ در هنگام رسوب زدایی ممکن است موجب خوردگی تاسیسات شود.

۷٫ دارای ترکیبات معدنی و آلی بوده و برای هر نوع رسوب تشکیل شده از هر نوع آب و … با املاح مختلف و رسوبات حاصل از خورندگی قابل استفاده می باشد.

۸٫ تمامی رسوبات حاصل از اکسیداسیون درون سیستم که خود یکی از عوامل افزایش خوردگی در سیستم می باشد پس از شستشو با این محصول از دستگاه خارج شده ولی به مرور زمان باعث ایجاد خوردگی در دستگاه می شود.

ویژگی دیسکلر بدون بو

دیسکلر بدون بو همانند دیسکلر ایرانی جهت رسوب زدایی مورد استفاده قرار می گیرد، که ویژگی منحصر به فرد این نوع رسوب بر این است که در هنگام رسوب زدایی در تاسیسات هیچ گونه خوردگی ایجاد نمی کند. در واقع دیسکلر بدون بو در هیچ نوع فلزی موجب خوردگی نمی شود و همچنین هیچ گونه بوی آزار دهنده ای ندارد.

سوپر دیسکلر و تاثیر آن بر فلزات

۱٫ سوپر دیسکلر دارای بوی تند و زننده

۲٫ در هنگام استفاده در صنایع و تاسیساتی که از فلزاتی همچون آهن، چدن و مس استفاده می کنند خوردگی ایجاد نمی کند.

مزایای محلول رسوب بر

۱٫قدرت و پایداری زیاد

۲٫قیمت مناسب

۳٫عدم خوردگی فلزات

۴٫عدم نیاز به توقف سیستم

بهترین روش استفاده و طرز کار دیسکلر برای رسوب زدایی

در سیستم های تاسیساتی سیالات شامل : برج های خنک کننده ، دیگ های بخار ، مبدل های حرارتی ، تاسیسات برودتی ، رادیاتور ها ، فن کوئل ها ، لوله کشی ها و … به سهولت می توان محلول دیسکلر را از منابع ذخیره آب، منابع انبساط و کلیه نقاطی که آب در گردش است اضافه می کنیم. یک نکته بسیار مهم در هنگام رسوب برداری ، شیری رنگ شدن آب در حین برداشتن رسوبات از جداره تاسیسات است که نشانه عملکرد خوب محلول است. البته زلال و بی رنگ شدن آب پس از عملکرد کامل محلول می بایست صورت گیرد که در غیر اینصورت با توجه به محاسبه میزان رسوبات که به صورت تخمینی و تقریبی بوده است می بایست محلول بیشتری مورد استفاده قرار دهیم تا عملکرد محلول کامل شود. برای رسوب بری به ازای هر ۱۰۰۰ لیتر آب باید ۳۳۰ لیتر از محلول استفاده شود.