ستیل الکل

ستیل الکل سفید و جامد مومی است. ستیل الکل و استئاریل الکل دو جزء اصلی از ستئاریل الکل هستند. این ترکیبات همه الکل های چرب هستند و به طور گسترده ای در محصولات آرایشی و مراقبت شخصی به خصوص در لوسیون ها و کرم ها استفاده می شود.

ستیل الکل چیست؟
الکل چرب که از محصولات نهایی صنعت نفت یا از گیاهان (روغن نخل و پالمیتیل الکل) تولید می شود. و از روغن نهنگ اسپرم (جایی که در ابتدا کشف شد) مشتق شده است و نحوه دیدن نهنگ ها در حال حاضر به عنوان گونه های در معرض خطر است.

به عنوان مواد نرم کننده، امولسیفایر، ضخیم کننده برای سایر مواد موجود در محلول آرایشی کاربرد دارد. این بخشی از روغن و آب را از جداسازی نگه می دارد و باعث می شود محصول قابل پخش باشد. به عنوان یک عامل ضخیم کننده و سورفکتانت، آن را به تغییر ویسکوزیته و افزایش ظرفیت فوم غیر آب (به عنوان مثال لوسیون) و محلول های آبی (به عنوان مثال شامپو) را افزایش می دهد. اغلب به عنوان “الکل” مرتبط با الکل یا مالش الکل مصرف می شود که هر دو می توانند پوست را بسیار خشک کنند. حقیقت، در واقع، کاملا مخالف است، ستیل الکل به خوبی شناخته شده به طور موثر وضعیت و نرم کردن پوست و مو. به دلیل قابلیت های چند منظوره این ماده در طیف گسترده ای از محصولات مراقبت شخصی مانند مرطوب کننده، کرم صورت، شامپو، تهویه، ضد پیری، رنگ مو، کرم های ضد آفتاب، پاک کننده ها و رژ لب استفاده می شود.

کاربرد ستیل الکل

ستیل الکل به عنوان یک مرطوب کننده ذر صنایع آرایشی و بهداشتی برای درمان یا جلوگیری از خشکی و خشنی، پوست خارش دار و تحریکات جزئی پوست (مانند بثورات پوشیده شده از پوست، سوختگی پوست از پرتودرمانی) استفاده می شود. رطوبت دهنده ها هستند که پوست را نرم و مرطوب می کنند و خارش و لک زدن را کاهش می دهند. بعضی از محصولات (به عنوان مثال، اکسید روی، پترولوتوم سفید) برای محافظت از پوست در مقابل سوزش (به عنوان مثال از رطوبت) استفاده می شود.

پوست خشک ناشی از کمبود آب در لایه بالایی پوست است. مرطوب کننده ها با تشکیل یک لایه چرب در بالای پوست که آب را در پوست تپه می کند، کار می کنند. پترولاطوم، لانولین، روغن معدنی و دی متیکون مضراب رایج هستند. طعم دهنده ها، از جمله گلیسیرین، لسیتین و پروپیلن گلایکول، آب را به لایه خارجی پوست بریزند. بسیاری از محصولات همچنین دارای مواد تشکیل دهنده ای هستند که مواد سفت کننده (کراتین) را که حاوی لایه بالایی از سلول های پوست با یکدیگر (مثلا اوره، اسیدهای هیدروکسی آلفا، مانند اسید لاکتیک / اسید سیتریک / گلیکولیک و آلانتوین) را می سوزاند. این کمک می کند تا سلول های پوست مرده سقوط کنند، به پوست کمک می کند تا آب بیشتری داشته باشد و پوست را نرم تر می کند.